ATATÜRK İLKELERİ VE DEVRİMLER
ATATÜRKE HAKARET VE KÜFÜRLERİN ÇOĞALDIĞI GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİNDE HER YUTTAŞIN KOLAYCA BÜYÜK ÖNDERİMİZİN İLKE VE DEVRİMLERİ HAKKINDAKİ BİLGİLERİNİ TAZELEMESİ İÇİN  HAZIRLADIĞIM SUNUM RESİMLERİNİ  YAZININ DEVAMINDA BULABİLECEKSİNİZ, İSTİFADE ETMENİZ DİLEĞİ İLE, 

KONU: ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ NEDİR? ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ HANGİ UNSURLARDAN OLUŞUR? ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİNİN, DEVLETİN KURULUŞ FELSEFESİNE YANSIMALARI NASIL OLMUŞTUR?

Yazının Devamı
 
ASKERLİKTEN ÇİFTÇİLİĞE YOLCULUK-2

 

   
Yazının Devamı
 
ASKERLİKTEN ÇİFTÇİLİĞE YOLCULUK-1

YETİŞTİRDİĞİM AĞAÇLAR VE BAHÇEM DEN GÖRÜNTÜLER.

Emekli olduktan sonra veraseten köyümde bana intikal eden arazilerimi değerlendirmek ve köylüme örnek olmak üzere çiftçiliğe başladım.Yetiştirdiğim ağaçlar ve ürünler köylüm tarafından takdirle izleniyor ve onlarda başladılar.Bende internet den topladığım ve uzmanlardan aldığım bilgileri onlarla paylaşmaktan zevk alıyorum.Yenilikler ilgilerini çekiyor.Yetiştirdiğim ceviz ağaçlarını ayrı bir bölümde görüntülerini yayımlayacağım

Özgeçmişimi;sitemin günlük yazılar bölümünde  "SAMİMİ BİR OTOBİYOGRAFİ " Başlıklı yazıda açıkladım.

Yazının Devamı
 
KRALİÇENİN ZİYARETİ

          14:16 Mayıs 2008 tarihleri arasında İngilterenin yaşlı ve zarif kraliçesi ülkemizi ikinci defa ziyaret etti.Bu vesile ile TV larda program yapanlar eski defterleri karıştırma imkanını buldular.

Yazının Devamı
 
KUZEY IRAK KARA HAREKATINA KARŞILIK AFGANİSTANA KUVVET GÖNDERME

                                                                              (27 ŞUBAT 2008 İSTANBUL)

17 Şubat 2008 tarihinde tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden ve Sırbistan dan ayrılan Kosova yı  ilk tanıyan ülke Afganistan olmuştur. 1919 ve 1921 yıllarında  Milli mücadelenin en kritik  günlerinde,  Ankara hükümetinin   Uluslar arası nitelik de ki  ilk   antlaşmayı da 01 mart 1921 de Afganistan devleti  ile imzalamıştır.Bu anlaşma imzalandığında AFGANİSTAN Bağımsızlığını yeni kazanmış olmakla beraber” Sovyet Sosyalist  Birliğinin” yeni oluşum sürecine  denk geldiği için Rusyanın desteğini alıyordu.

Yazının Devamı
 
TÜRKİYE IRAKIN KUZEYİNE NEDEN ASKERİ GÜCÜNÜ KULLANMALIDIR?
IRAK; Türkiye’nin yarısı kadar büyüklükte bir ülkedir. Yüzölçümü;437.037 km2 dir. Nüfusu da ABD nin Irak’ı işgal etmeden önce 25 milyon civarında bir nüfusu vardı. Nüfusun %16 sı takriben 4 milyonu  kuzeyde yaşayan Kürtlerden meydana gelir.Irak ın kuzeyinde ABD nin himayesinde ve desteğinde özerk bir “Kürt” bölgesi oluştu. Federal bir yapı oluşturulmaya çalışılan Irak ın 18 vilayetinden( sözde, Federal bölgeden) dört adedi Irak’ın  Kuzeyindeki eyaletler olması gerekirken,  Federal Kürt bölgesi bir bütün olarak, Irak ın mevcut anayasasına aykırı olarak üçe bölünmeye çalışılan ülkenin bir parçası yapılmaktadır.  
Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok