HEPİNİZ ERMENİ OLABİLİRSİNİZ AMA BEN TÜRKÜM...
19 OCAK 2007 Tarihinde, menfur bir saldırıda, hayatını kaybeden Ermeni asıllı Türk vatandaşımız merhum Hrant Dink’ in ölümü, bütün Milletimizi üzdüğü gibi beni de üzmüştür.
Yazının Devamı
 
ULUS DEVLETLERİ YIKILACAKMI?

Geçenlerde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin “MİLLİ  İSTİHBARAT TEŞKİLATI” (MİT) Başkanı, teşkilatın kuruluşunun  80 nci yılı münasebetiyle basına yansıyan bir değerlendirmesinde, “ Ulus Devletlerinin yıkılacağını” belirten bir analiz yayımlandı.

Yazının Devamı
 
PAPANIN ZİYARETİ

Türkiye,7 Haziran 1929 da kurulan ve Hıristiyan kültürünün merkezi olan  Vatikan devletinin devlet başkanını ayni zamanda  Hıristiyan dünyasının en büyük kolu olan Katoliklerin dini lideri Papanın 28 Kasım-01 Aralık 2006 tarihleri arasındaki Türkiye ziyareti ile meşgul oldu. Bu ziyareti çok önemli kılan kendi vatandaşlarımızın yanında, dünyanın da bunu yakından takip ettiğini biliyoruz.

Yazının Devamı
 
TÜRKİYEDE İRTİCA

        

 

        Türkiye’de “İrtica” var mı? Sorusuna hemen “vardır” veya “yoktur” diye  cevap verdiğimiz zaman bu yanlış olacaktır.Çünkü bu yanıt kişiye göre değişmektedir.Ben bu sorunun yanıtını günümüzden 167 sene geriye giderek tarihimizin 1839 döneminden bulunduğumuz zamana kadarki sürenin kısaca  bir analizi yaparak yanıt vereceğim.

Yazının Devamı
 
DÜŞÜNÜLMEDEN SÖYLENEN SÖZLER
         ASKERİN SIRT ÜSTÜ YATMASI.......

 

            Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı hem şehit analarını yaralayan ve hem de senelerce orduya hizmet etmiş biri olarak beni de üzen talihsiz bir söz sarf etti.

Bu, sonu nereye varacağı düşünülmeden  söylenen  söze, ben çok bilinen bir Arap atasözü ile başlamak istiyorum.

 Bu da ; “söylediğin sözün esiri söylemediğin sözün efendisi olursun” öz deyişidir.

Yazının Devamı
 
TÜRKİYE IRAKIN KUZEYİNE BİR ASKERİ HAREKAT YAPABİLİRMİ?

Uzun zamandır Irak’ın kuzeyi Türkiye’yi ve Türk halkını meşgul ediyor.Sebepleri herkesçe bilinen  bu konu şimdi son aşamasına geldi.Uzun zamandır Türkiye’yi oylayan ABD ve Irak’ın Kürt ağırlıklı yönetimi, Türkiye’nin haline için için güldükleri ve kafa buldukları anlaşılıyor.

Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok