SAMİMİ BİR OTOBİYOGRAFİ

İngilterede yapılan bir araştırmada en çok okunan kitap ve makalelerin daha ziyada "Otobiyografi" niteliğinde olan yazılar olduğu sonucu çıkmıştır.Bu nedenle  47 sene 01 ay 09 gün Devlete hizmet ederken  kazandığım bilgi ve  tecrübeyi okuyucularımla paylaşmak istedim. Gerçekleştirebilirsem, uzun bir yazı dizisi  olarak "Otobiyografim" ile işe başladım.Çünkü ilk Okulda hergün sabah öğretmenimizin söylediği ve bizim de tekrara ettiğimiz "Türküm, Doğruyum,Çalışkanım..." diye devam eden "Milli Andımız" ın nekadarını yerine getirdiğimi ortaya koyarak hayatımın bir muhasebesini yapacağım.

Yazının Devamı
 
TÜRK ÖĞRETİM VE EĞİTİM SİSTEMİNDE NEREDE HATA YAPILDI

        “CUMHURİYET,DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN YANADIR.İÇTEN GELDİKÇE VE DOĞRU YOLDA BULUNDUKÇA HER DÜŞÜNCEYE SAYGI DUYARIZ. BÜTÜN İNANÇLAR BİZCE SAYGIYA DEĞER.”

                                                                        Kemal ATATÜRK

Yazının Devamı
 
TÜRKMEN GÖÇLERİ VE BATI TOROSLAR

 

TÜRKMEN GÖÇLERİNİN ESAS BÖLGESİ OLAN;

BATI TOROSLARIN TEKE YÖRESİ OLARAK ADLANDIRILAN BÖLGENİN KISA TARİHİ:

           Bu gün Burdur, Denizli, Antalya, Muğla  il hudutlarının kesişme noktasına yakın bir bölge olan, köyüm ve çevresindeki yerleşim merkezleri ile  bu bölgenin kısaca, tarihi hakkında bilgi vermek isterim.

Yazının Devamı
 
OSMANLIDAN GÜNÜMÜZE İSYANLAR
Ayaklanmaları incelemek netameli bir konudur.Ama hoşa gitmesede bu ülkenin tarihinde yaşanmış ve devletin ve toplumun geleceğinde hiç şüphesiz çok olumsuz etkiler yaratmış bir konudur.İsyanın  bana göre haklı bir nedeni olamaz.
Yazının Devamı
 
BİZ TÜRKLERİN ÖZELLİKLERİNE NE OLDU?

Bu gün tüm yazılı ve görsel basında yer alan  ana haber, Hükümetin hazırladığı “ Terörle Mücadele yasalarında yapılacak yeni düzenlemeler” den  6 ncı maddenin sonuna eklenen ve terörist başının günün birinde af edilmesine olanak sağlayacak bir fıkranın eklenmesi ve bunun kimin yaptığı.

Yazının Devamı
 
MOĞOLİSTANIN GOBİ ÇÖLÜNDE KUMARHANE AÇILIYOR
28 Nisan 2006 tarihli “Hürriyet” gazetesinde küçük bir haber vardı. Bu haber aslında okuyucunun dikkatini çekecek nitelikte olmamasına rağmen gelecekteki olaylara taban teşkil etmesi açısından son derece önemli bir haber dir. Bu haberin önce içeriğine bakarsak ;
Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok