MOĞOLİSTANIN KURULUŞUNUN 8OO NCÜ YILI

Bu sene kardeş ülke Moğolistan Halk Cumhuriyetinin kuruluşunun 800 ncü yılı, kutlanacak, Bu kardeş ülkenin halkını selamlarım.

 Orta Asya’nın  en eski ve Türk tarihi ile yakın bağları olan bu kardeş ülkenin  tarihi hakkında bilgi vermeden önce bugünkü Moğolistan Halk Cumhuriyeti hakkında kısaca bilgi vermek isterim

Yazının Devamı
 
KUZEY KIBRISDAKİ ZİHNİYET KIBRISI SATILIK YAPTI

 

GENEL DEĞERLENDİRME;

KIBRIS; DOĞU AKDENİZİN EN STRATEJİK VE AKDENİZİN DE ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ADASIDIR. 9125 KM2 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ ADANIN, 1974 BARIŞ HAREKATINDA  714 ŞEHİT VEREREK ELE GEÇİRDİĞİMİZ 3242 KM2 ( %35) HİSSEMİZİ, AVRUPA VE AMERİKAN BORSALARINDA “MARAŞ BÖLGESİNDEN” BAŞLAYARAK  SATIYORUZ.

Yazının Devamı
 
ATATÜRK OTORİTERDİ AMA ASLA TOTALİTER DEĞİLDİ
 27 Haziran 2005 tarihli “Radikal” gazetesinde yayımlanan tarihçi sayın Aykut Kansu beyefendi’ nin “ATATÜRK Meclisi Kapatacaktı..” başlığını taşıyan yazısını üzülerek okudum.
Yazının Devamı
 
İÇERİYE KARŞI HEYBETLİ DIŞARIYA KARŞI....
Aslında, otorite yoksa, devlette yoktur ama, bu bizdeki devlet otoritesini, devletin yasaları değil, kendisini yasalardan ve devlet ‘den de üstün görme hastalığına tutulmuş bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz.
Yazının Devamı
 
AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYENİN GELECEĞİ
Avrupa; soğuk savaş döneminde iki rakip süper gücün arasına sıkışan ve yeteri kadar ciddi anlamda dünya politikalarında bir varlık gösteremeyen Avrupa’nın, bugün geleneksel mücadelelerinin ötesine geçerek yeni bir uluslar arası güç unsuru olma ve dünya politikasında yeni bir  denge kurmaya çalışması doğru bir yaklaşımdı.
Yazının Devamı
 
TÜRK MİLLETİ UYAN "KERKÜK" TÜRKTÜR

IRAK’DAKİ TÜRKLER (Türkmenler):

Bu günkü bilgilerimize göre Türkler; Hicri 54, miladi 674 tarihinden beri Kerkük ve bölgesinde vardır. Bunun anlamı 1331 senedir bu topraklarda Türk yaşar.Bundan dolayıda Türk Devletinin Kerkük için verilmiş sözleri vardır.Buna İnsanlar şöyle der;" Devletler verdikleri sözün esiri, vermedikleri sözün'de efendisi olur" 

Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok