ŞEYH SAİD İSYANI KRONOLOJİSİ
CUMHURİYETİN 444 NCÜ GÜNÜ BU GÜNKÜ BİNGÖL VİLAYETİNİN GENÇ KAZASINDA  16 ŞUBAT 1925 DE BAŞLAYAN ŞEYH SAİD İSYANI CUMHURİYETİMİZİN İLK YILLARINDA BÖLÜCÜ" KÜRT İSLAM DEVLETİ" KURMAK İSTEYEN ASİLERİN ÇIKARDIĞI "GERİCİ " BİR HAREKETTİR.BU KONUDAKİ AYRINTILI BİLGİ "GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BİNGÖL VE DOĞU AYAKLANMALARI" İSİMLİ KÜLTÜR BAKANLIĞI KÜLTÜR YAYINLARINDAN Dr.Halil ŞİMŞEK in yukarıdaki eserine bakınız.
Yazının Devamı
 
APO YENİDEN YARGILANACAK-ŞEYH SAİD DE YENİDEN YARGILANACAKMI?

Verilen karar Türk ulusunun vicdanını çok zedelemiştir.Karar hukuki değil siyasidir.Bu karar karşısında alınacak tedbirlerde siyasi olmalıdır.Avrupa hukukuna güvenmenin ne kadar hatalı olduğunu Avrupa Birliği yardakçıları artık görmeli ve ulusumuzu daha fazla rencide ettirmemelidir.Biz bütün bu kurumları ve değerleri bir kere daha gözden geçirmeli ve ciddiyetle bir karar vermeliyiz.Bütün bu gelişmeler bizi aşağılayan, hukuk sitemimizi örseleyen, devletimizi gayri ciddi gören bir zihniyetin ürünüdür.Yazının başlığında birde "Şeyh Said" vardır.Bunun ilişkisi nedir demeyin İşte cevabı;

 

Yazının Devamı
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANINA ATILAN YUMURTA DEĞİL,
 Sayın başbakan’a, 12 Nisan 2005 günü Norveç’te atılan yumurta, Bundan seksen yıl önce Bu günkü Bingölün Genç kazasında, 16 Şubat 1925 yılında başlayan “şeyh said” isyanı ile “CUMHURİYETE”  kurşun olarak atılmıştı.
Yazının Devamı
 
BAYRAK YAKMAK YURTSEVERLERİN YÜREĞİNİ YAKMAKTIR
DEVLET;Bilimsel tanımı ile ülkeyi ve ulusu kapsayan bir insanlık ve hukuk kurumudur. Bir diğer ifade ile Devlet; belirli bir ülkede yaşayan insan topluluğunun, egemenlik ve bağımsızlık temelinde oluşturduğu siyasal örgütlenmedir. Modern anlamda devletin şeklini anayasa belirler.
Yazının Devamı
 
ÜLKEMİZİN DEĞERLERİ VE KÜRESELLEŞME
  Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal, Atatürk,  27 Ekim 1922 tarihinde Bursa’da, Şark sinamasında, İstanbul’dan gelen öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada şöyle demiştir. 
Yazının Devamı
 
YALAN VE RÜŞVET
İsa dan önce: 480-490 yıllarında Bodrum’da doğduğu ve 425 yılında ölen  tarihçi HEREDOT  ünlü yapıtı “HEREDOT TARİHİ” de (s:215) PERS KRALI DARİUS un Anadolu’daki rüşveti önlemek için uyguladığı bir yöntemi şöyle anlatır
Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok