OSMANLI DEVLETİNİN SOYKÜTÜĞÜ
Osmanlı imparatorluğu 623 sene hüküm sürdü.Kurucusu Osman Gazinin adından Devletin adına geçen bu şanlı tarihi yaratan toplam 35 padişah hüküm sürdü.Bunların içinde çok büyük işler yapanlarda vardı,çok hatalı uygulamamalara imza atmış olanıda var.Yavuz Sultan Selim dahil bu 35 padişahın 24 adedi Halife olarakta islam dinin temsilcisi olarak bu ünvanı taşımıştır.
Yazının Devamı
 
YENİ PAPANIN TÜRKİYE ZİYARETİ

    Vatikan Devleti; 7 Haziran 1929 da kuruldu.  Hıristiyan kültürünün merkezi olan Vatikanın  devlet başkanı ve  Hıristiyan dünyasının en büyük kolu olan Katoliklerin dini lideri Papanın 28 Kasım-01 Aralık 2014 tarihleri arasında ülkemizi  ziyaret etti. Bu ziyareti çok önemli kılan nedenler var. Bunlar papanın Ankara ziyaretinde bazı ilklerin yaşanması yanında vatandaşlarımızın ve dünyanın bu ziyaretin sonuçlarını  yakından takip ettiğini biliyoruz

Yazının Devamı
 
BİLGİ VE TECRÜBENİ İHTİYACI OLANLARLA PAYLAŞ

........ 15 Haziran 1990 tarihinde 3ncü Mekanize  Tümen, 3ncü Zırhlı Topçu Alay komutanlığı (EDİRNE) görevine atandım. Tümen komutanı iki yıllık kıt’a görevini tamamlamıştı. O sene yüksek askeri şura sonrası atama yapılacak ve yerine başka bir tümen komutanı gelecekti. 

         Kendisi Isparta’lı olduğundan konuşma ve şive benzerliğimizden dolayı beni severdi, ben de kendisine çok saygı duyardım.

Yazının Devamı
 
GAZİMUSTAFA KEMALİN KONYA YETİMLER YURDUNU ZİYARETİ

 Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa, 3 NİSAN 1922 tarihinde, Rusya’nın ANKARA Büyükelçisi Aralof, Azerbaycan Büyükelçisi İbrahim Abilof ve konukları ile birlikte Konya’da o zamanki  Sanat mektebi binası içinde bulunan yetimler yurdun’ nun erkek ve kızlara ait kısımlarını ziyaret etmiştir.

Bu ziyaret  esnasında burada kalan  şehit çocuklarının gönüllerini alarak onlarla birlikte bir yemek yemiştir. 

Yaşanan  bu ziyaretin  bilgilerini  okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

Yazının Devamı
 
MEYVECİLİKTE TARIM TAKVİMİ
TOPRAKLA UĞRAŞMAK ZOR VE MEŞAKKATLİDİR. ÇOĞU ZAMAN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAZSIN.ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞIR ÇABALARSIN, METEOROLOJİK KOŞULLAR BÜTÜN  EMEĞİNİ BİR ANDA YOK EDER. BAZENDE BİR BİTKİ HASTALIĞI, MÜCADELESİNDE GEÇ KALMIŞSINDIR. YİNE AYNİ SONUÇ HÜZÜN VE ZARAR. AMA BUNA RAĞMEN KÖYLÜ YİNEDE UĞRAŞIR DİDİNİR VE BİRŞEYLER ÜRETİR. AMA BU ÜRETİMİN FAALİYET PLANI AŞAĞIDAKİ SÜREÇTEN GEÇER. 
Yazının Devamı
 
ÇALTILAR KÖYÜNÜN SORUNLARI

         

               SAYIN MUĞLA VALİSİNE ARZ EDİLEN  ÇALTILAR KÖYÜNÜN  SORUNLARI AŞAĞIYA ÇIKARILMIŞTIR.

                               B İ L G İ   N O T U

KONU    :  FETHİYE ilçesine bağlı  ÇALTILAR köyü ve sorunları  

YERİ:  ÇALTILAR köyü, MUĞLA ilinin en doğu ucunda, BURDUR ve ANTALYA  vilayetleri ile mülki taksimat hudutları olan köydür. Kaza merkezi Fethiye ye 83 km uzaklıktadır. Çaltılar köyü Seki Jandarma Karakolunun sorumluluk al.anı içindedir

Yazının Devamı
 
 Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok