BİZ TÜRKLERİN ÖZELLİKLERİNE NE OLDU?

Bu gün tüm yazılı ve görsel basında yer alan  ana haber, Hükümetin hazırladığı “ Terörle Mücadele yasalarında yapılacak yeni düzenlemeler” den  6 ncı maddenin sonuna eklenen ve terörist başının günün birinde af edilmesine olanak sağlayacak bir fıkranın eklenmesi ve bunun kimin yaptığı.


Hükümet bunu üstüne almak istemiyor.Ama hükümetin yapısı ve içinde bulunduğu hassas dengeleri  gereği hükümetin bir kanadının bunu arzu ettiği anlaşılıyor. Ama, önümüzde seçim olduğu için “Hükümet Başkanı da” bundan hemen dönüyor ve vatanperverlik yarışında ana muhalefet partisi liderine oldukça seviyesiz sözlerle saldırıyor.

Bu davranışa “ Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” diye bir öz deyiş vardır. Şimdi hükümet kanadında bu telaşlı durumu görüyoruz. Durum o dur ki yasanın teknik  çalışmalarında kullandıkları bir bürokrat bu işin kurbanı olacak gibi görülüyor.

Bu hükümet bunu hep yapıyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü’nün  ve Şemdinli olaylarının soruşturmasında kullandıkları savcı gibi kullanabilecekleri bir zavallı buluyorlar.

Halbuki bizim hasletlerimiz  hakkında pek çok güzel ifadeler vardır.Bunlardan  birisi de;

“Türkler pek namuslu insanlardır. Ne harpte, ne sulhta, hile bilmezler.

Fırsattan  istifadeye tenezzül etmezler. Özleri ve sözleri doğrudur.Aralarında ihtilaf yoktur.Bir Türk’ün başkasının malına el koyması, iki yüzlülüğü, kötülemesi, casusluk yapması, kibir satması,büyüklerine saygısızlık göstermesi tasavvur bile olunamaz.Onlar vata bağlılıklarını her şeyin üstünde tutarlar.Memleket almaktan ziyade hakim olmak için harbi severler.Başka milletler gibi dedikodu yapmazlar.Havai sözlerden hoşlanmazlar.En çok konuştukları şey cenktir, zaferdir.Eğlenceleri ise attır, silahtır.

                                                                  EL-CAHİZ (Arap Edebiyatçısı)

 

Büyük önderimiz de; biz bu hataları yapabileceğimizi dikkate alarak şöyle demiştir;

“Dünyanın bize saygı göstermesini istiyorsak, önce bizim kendi benliğimize ve milletimize bu saygıyı hissen, fikren, fiilen bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim;Bilelim ki milli benliğini bulamayan milletler, başka milletlerin avıdır.

                                                            M. Kemal Atatürk (1923)

 

Biz her yönüyle bozulduk, yozlaştık ve bütün değerlerimizi yitirdik.İhtiraslarımız uğruna ülkemizi ve değerlerimizi yok ediyoruz.Kurtuluşu eğitimdir.

 Ama  Eğitimden sorumlu Bakanımızın anladığı anlamda eğitim değildir. Saygılarımla

 
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok