HEPİNİZ ERMENİ OLABİLİRSİNİZ AMA BEN TÜRKÜM...
19 OCAK 2007 Tarihinde, menfur bir saldırıda, hayatını kaybeden Ermeni asıllı Türk vatandaşımız merhum Hrant Dink’ in ölümü, bütün Milletimizi üzdüğü gibi beni de üzmüştür.
Kederli ailesine,mesai arkadaşlarına ve Ermeni toplumuna başsağlığı diler acı ve üzüntülerini içtenlikle paylaşırım.

Bir vatandaşımızın silahlı saldırı ile hayatını kaybetmesi, kalemini ve vicdanını satmış, benliğini yitirmiş ve yozlaşmış fırsatçıların, bunu bir istismar vasıtası yapmalarını da kabul edemem. Bu menfur olay nedeniyle ülkenin insanlarına, hukukuna ve değerlerine hakaret etmeyi kabul edemem. Buna kimsenin hakkı yoktur.

Ama bu menfur saldırıyı istismar ederek Televizyonlarda ücret ödemeden, Program yapma, “zaman doldurma” fırsatını bulan “sahtekarlar” bu ölümü bile istismar ederek paraya tahvil etmekten başka bir düşüncelerinin olmadığını son bir haftadır yaptıkları programlarla gösterdiler. Korkarım bu çok karlı olduğu için uzun zaman buna devam edeceklerdir.

Okudukları haberlerde, bağlantı kurdukları konuşmacılardan elde ettikleri hakaretler, ekrana ve gazete sayfalarına taşıdıkları resimler ile bütün yurtseverleri derinden yaralayan “Hepimiz Ermeniyiz” yaftalarlarını kabul etmek mümkün değildir.

Bu maksadını aşan bir yaklaşımdır. Ayrıca iyi niyetten yoksun ve tahrik içermektedir. Çünkü gerçek öyle değildir. Bu ifade tarzı sembolikte olsa, ben bunu kabul etmiyorum. Bu samimiyetsiz, yozlaşmış kültürün bir parçası olamam. Kendimi inkar edemem.

Bu zihniyetin de, bir parçası olamam.

Ben “HEPİMİZ” Kavramının içinde yokum. Benim adıma kim bu hakkı kendisinde görmüş ise yanlış yapmıştır.

Bu haddini aşan, kendini bilmez, yozlaşmış, uşak zihniyetli satılmış zihniyetin mensupları, beni de kendisi gibi görmesin. Türk milleti de bunları iyi tanısın.

Çünkü ben Türküm ve aslımı inkar etmiyorum.Türk olmakla da gurur duyuyorum.

Bu menfur öldürme olayı karşısında, Türk’e hakaret etmek, Atatürk milliyetçiliğine saldırmak yanlıştır. Maksatlıdır.

Büyük devlet adamı İsmet İnönü’ nünde dediği gibi “Bu ülkede, ahlaksızlar kadar cesur olmadığımız takdirde” korkarım ki bu ülkede yaşama hakkımız elimizden alınacak. Milli değerlere sahip çıkmak ne zamandır suç oldu bilmiyorum. Türk olmak bu ülkede sanki bir büyük suç halini aldı. Türklüğün örselenip aşağılanmasını ret ediyorum. Vicdanı ve nesebi(soyu) uygun olan bunu kabul etsin.Ben kabul etmiyorum.

“HEPİNİZ ERMENİ” iseniz ben DEĞİLİM. Bu ülkede benim gibi Ermeni olmayan da var. Bunu unutmayın ve bizi yok farz etmeyin. Ben “ERMENİ” değilim. Ben önce insanım ve Türküm.

Türklüğümden hiç utanmadım.Türklüğümle hep gurur duydum bütün benliğimle duymaya devam edeceğim. Son bir haftadır. Bu ülkede Türk olmanın suç olduğunu gelişen ve değişen zihniyet nedeniyle doğal kabul edilmesi isteniyor. Ama ben bunu kabul etmeyeceğim. Bu ülkenin değerlerini savunacak yurtsever aydın, bilim adamı, siyasetçi ve hukukçu yoksa, ahlaklı dürüst insanların varlığını düşünüyorum. Gaflet içinde olanlar bunu unutmayın.

Çünkü biz başta ulusal kurtuluş savaşı olmak üzere işgalcilere ve işbirlikçilere karşı büyük önderimiz Atatürk’ün liderliğinde, yürüttüğümüz mücadeleyi bu saf ve temiz ahlaklı, benliğini koruyan bu vatanın öz evlatlarıyla yaptık. O zamanda işbirlikçi ve hainler vardı, ama yinede başardık

Ermeni vatandaşlarımızı severim. Bu ülkenin yasaları karşısında hepimiz eşit haklara sahibiz. Hak edilmişin üstünde kazanım peşinde koşmak HAYALDİR. Bedeli ağır olur.Çünkü bu adaletsizlik yaratır. Adaletin olmadığı yerde anarşi olur.Bunu ülkesini seven hiç kimse istemez. 25 Ocak 2007

 
 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok