Sn. Halil ŞİMŞEK; 1945 yılında Fethiye’de doğdu. 1966 Yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1967 yılında Topçu ve Füze Okulu’ndan Topçu Teğmen olarak mezun oldu. 1978 yılında Kara Harp Akademisi’nden, 1985 yılında Ordu Dil Okulu’ndan, 1990 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun oldu.

1983-1984 yıllarında “ Ankara Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü”nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayan Sn. ŞİMŞEK Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değişik birlik ve karargâhlarında, Karargâh Subayı ve komutanlık görevlerinde bulundu. 1995 Yılında Tuğgeneralliğe terfi ederek, Bingöl’de Tugay Komutanlığı ve İl Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunan Sayın ŞİMŞEK, terör ile mücadelede gösterdiği başarıdan dolayı Genel Kurmay Başkanlığınca “ Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası” ile ödüllendirilmiştir. Silahlı Kuvvetler Akademisi Komutanı olarak da görev yapan E. Tuğgeneral Halil ŞİMŞEK 2001 yılında kadrosuzluktan emekli olmuştur.

Sayın ŞİMŞEK’İN;
• “ Türkiye’nin Azınlık Sorunu, Tarih Gelişimi ve Mutasavver Tehlikeleri “ İsimli Master Tezi,
• “ 1877-1878 Osmanlı-Rus Harbinde Birinci Hassa Ordu’nun Harekatı ”,
• “ Deprem Bilgisi ”,
• “ Türk Bulgar İlişkileri ve Göç ”,
• “ Türk Kültürü ”,
• “ Türkiye’nin Güvenlik Stratejisi ”,

İsimli Yayımlanmış eseleri vardır.

Ayrıca “ Geçmişten Günümüze Bingöl ve Doğu Ayaklanmaları “ isimli eseri Kültür Bakanlığınca yayımlanmıştır. Ayrıca, çok sayıda yayımlanmış makale ve araştırmaları olan Sayın ŞİMŞEK 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Halen, Haliç Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır

 SİTE İÇİ ARAMA

SON EKLENEN 5 MAKALE
TÜRKİYE- AVRUPA BİRLİĞİ TARİHÇESİ

KARŞI DEVRİM HAREKETLERİNİN EN ETKİLİSİ ŞEYH SAİD İSYANI

BM VE TBMM DE KABUL EDİLEN İKİ SÖZLEŞMENİN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN 86 NCI YILINDA BAŞINA GELENLER

RİSK VE RİSK YÖNETİMİ

SİTE ANKET
Yeni Sitemizi Nasil Buldunuz?
Çok Iyi
Iyi
Normal
FikrimYok